Korkové podlahy | Podlahy - podlahářství

Korkové podlahy

Likor

„LiKOR – specialista na korek“

nejširší sortiment nabídky všech typů korkových podlah - pokládka korkových podlah.

Korkove-podlahy-pokladka-korku Korek je známý jako jedinečný přírodní materiál. Je lehký, stlačitelný, nenasákavý, pevný, odolný. dobře izoluje tepelně a akusticky. Tyto vlastnosti vyplývají z kůry korkového dubu, jehož buňky jsou z poloviny vyplněny vzduchem.

Dnes si díky novým výrobním technologií můžeme vybírat přírodní korkové krytiny v široké škále výrobků a barev. K dlaždicím vyráběným z masivního korku přibyly korkovéplovoucí podlahy a dlaždice. Skladba dlaždic je převážně dvouvrstvá, skládající se z dekorativní nášlapné vrstvy a pružného jádra.

Korkove-podlahy Plovoucí podlahy jsou obecně třívrstvé. Jednáse v zásadě o dvouvrstvou dlaždici přilepenou na nosnou desku z HDF opatřenou spodním protitahem z 1,5 mm vrstvy korku. Povrchmůže tvořit korková dýha, ale i dřevěná dýha. Plovoucí podlahy se vyrábějí převážněv tloušťkách 10 až 12 mm, ve dvou provedeních zámkového spoje (nasouvací a narážecí)a v různých variantách povrchových úprav.

Korkove-podlahy-pokladka-korku-1Korkove-podlahy-pokladka-korku-2Korkove-podlahy-pokladka-korku-3Korkove-podlahy-pokladka-korku-4

Malá ukázka z montáže korkové podlahy